Co to jest euroliść?

Unia Europejska wprowadziła własne oznaczenie na produkty tworzone zgodnie z wymogami ekologii. Oznaczeniem tym jest tzw. euroliść. Na unijny eko-znak składają się charakterystyczne gwiazdki, które tym razem tworzą właśnie kształt liścia. Całość znajduje się na zielonym tle – kojarzonym z ekologią. Dlaczego to oznaczenie jest warte zapamiętania?

Euroliść należy obowiązkowo umieszczać na tzw. produktach ekologicznych. Istnieje natomiast zakaz używania oznaczenia na produktach, które nie spełniły wymogów ekologii. Jaki z tego wniosek? Taki, że jeśli zależy nam na spożywaniu prawdziwej, ekologicznej żywności, powinniśmy rozglądać się za euroliściem umieszczonym na opakowaniu .

Oznaczenia takie jak to, są istotne z punktu widzenia wiarygodności producentów działających zgodnie z wymogami ekologii. Na rynku istnieje wiele produktów, które są ekologiczne tylko z nazwy lub posiadają oznaczenia wymyślone przez samego producenta. Niestety często nie mają one wiele wspólnego z ekologicznym procesem produkcji, a ich opakowanie jest jedynie chwytem marketingowym, który kusi nieświadomych klientów. Wiarygodne oznaczenia ekologiczne pozwalają w łatwy sposób odróżnić produkty pseudo-ekologiczne od tych ekologicznych naprawdę.

Related Articles

Zostaw komentarz

© 2020 Żywność. Wszystkie prawa zastrzeżone.